Eco-friendly

Odkryj perspektywy jakie niesie ekologiczna turystyka!

Daj się zainspirować – i odkryj nowe perspektywy, jakie niesie ze sobą ekologiczna turystyka!

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

EKOLOGIA

Zielone tereny wokół Hotelu

Moda na życie w stylu eko ogarnia kolejne elementy naszej codzienności. Mamy już nie tylko ekologiczne jedzenie, ubrania, samochody, czy urządzenia grzewcze, ale także hotele.

Czy ważna jest dla Ciebie ochrona i dbałość o środowisko naturalne? Hotel Testa to jedno z miejsc na mapie obiektów eco-friendly, gdzie warto zorganizować swój zdrowy wypoczynek.

Zacznijmy od terenu zielonego wokół hotelu, w którym nic się nie marnuje. Co roku tysiące litrów wody deszczowej zamiast do kanalizacji spływa do zbiornika z systemem nawadniającym ogród, dzięki czemu świetnie możemy wykorzystać wodę deszczową w ogrodzie, co przekłada się również na mniejsze zużycie wody pitnej, która stanowi najbardziej deficytowy towar na naszej planecie, a jednocześnie jest przyjazna roślinom. Woda opadowa nie tylko odpowiednio nawadnia roślinność, ale dostarcza im również składniki, jakie znajdują się w najlepszych odżywkach.

Zadbany ogród hotelowy cieszy nie tylko oko, ale jest to również idealne miejsce gdzie można odpocząć i się wyciszyć.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

EKOLOGIA

Kosmetyki przyjazne środowisku

Działania chroniące środowisko dotarły również do pokoi hotelowych, w których objęła kosmetyki hotelowe rozumiane w dwóch aspektach zarówno ich opakowanie jak i sam kosmetyk. Kosmetyki wykorzystywane w naszym hotelu nie są testowane na zwierzętach oraz ich opakowanie jest w pełni biodegradowalne, a dzięki zamontowanym uchwytom ściennym na pojemniki wielokrotnego użytku możemy w pełni odejść od kosmetyków jednorazowych ograniczając w ten sposób ilość odpadów.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

EKOLOGIA

Drugie życie tekstyliów

Ręczniki oraz pościel podczas pobytu Gości wymieniana jest na życzenie – co jest już standardem w większości hoteli. My jednak idziemy o krok dalej i dajemy drugie życie.

Bielizna hotelowa wykorzystywana w pokojach hotelowych w przypadku uszkodzenia, poplamienia bądź innej wady, która ma wpływ na estetykę oraz komfort użytkowania dostaje drugie życie. Pościel często jest pomniejszana i obszywana oraz oddawana do Domu Pomocy Społecznej, natomiast ręczniki wykorzystywane ponownie do różnych celów przez personel housekeeping podczas czynności sprzątających.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

EKOLOGIA

Oszczędzanie surowców

Dbając o naszą teraźniejszość i przyszłość w hotelu zastosowano oświetlenie w technologii LED , a zamontowane fotokomórki pozwalają zredukować zużycie elektryczności.

Hotel to nie tylko miejsce do spania, ale również dobra kuchnia i miejsce stworzone do relaksu – dlatego w celu spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości zamontowane zostały systemy filtracji oraz uzdatniania wody, co pozwala również na korzystanie przez naszych Gości z wody filtrowanej prostu z kranu.

Kolejną kwestią jest smak różnych potraw oraz napoi, o którym w dużym stopniu decyduje jakość wody i poziom jej mineralizacji. Woda odpowiednio uzdatniona, czyli przefiltrowana i zmiękczona to gwarancja wyjątkowych walorów smakowych. Urządzenia uzdatniające wodę to możliwość stosowania mniejszej ilości różnego rodzaju środków myjących i mniejsze zużycie energii. Relaks będący nieodzowną częścią wyjazdu często wiąże się z korzystaniem ze strefy SPA, w której znajdują się sauny oraz jacuzzi. Strefa ta w celu minimalizacji zużywania energii uruchamiana jest na wyraźne wskazanie chęci skorzystania przez Gości.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

EKOLOGIA

Segregacja odpadów

Choć segregację odpadów prowadzimy od początku powstania hotelu, to tym razem postanowiliśmy zachęcić do niej naszych Gości. W tym celu w częściach publicznych umieszczone zostały pojemniki zbiorcze na odpady z odpowiednimi przegródkami, a apartamenty zostały wyposażone w śmietniki umożliwiające segregację. Kolejnym krokiem jest odpowiednie składowanie odpadów – samo zgniecenie butelki, czy kartonu pozwala zaoszczędzić miejsce.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

EKOLOGIA

Odnawialne źródła energii

Hotel Testa z każdym rokiem wprowadza kolejne proekologiczne rozwiązania. Tym razem postawiliśmy na projekt, który miał na celu zainstalowanie nowoczesnych rozwiązań proekologicznych w postaci zamontowania na dachu hotelu paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Celem projektu jest pozyskanie alternatywnych źródeł energii z zasobów odnawialnych, co ma przełożyć się pozytywnie na koszty pozyskania energii od dostawców zewnętrznych. Efektem działań ma być zmniejszenie obciążeń finansowych związanych z dużym zapotrzebowaniem na energię, a dodatkowo również wspierać wizerunek hotelu jako przyjaznego środowisku.
Wartość projektu to kwota 283000,00 PLN netto, a wkład Funduszy Europejskich
to wartość 159979,90 PLN.

Pamiętajmy jednak, iż nowoczesny Hotel to Hotel przyjazny środowisku! A nim będziemy dopiero, gdy do naszych proekologicznych rozwiązań zachęcimy również naszych Gości i razem zadbamy o środowisko.