Odkrywaj Sopot

Sprawdź co warto zobaczyć w Sopocie.
Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

ATRAKCJE SOPOTU

Monciak

Sławny w całej Polsce deptak to zamknięta dla ruchu samochodowego ulica Bohaterów Monte Cassino, biegnąca prosto do molo. Po obu jej stronach podziwiać można malownicze kamieniczki, wstąpić do butików, pubów i kawiarni. Latem „Monciak” zamienia się w kolorową 600-metrową rzekę turystów. To jedno z najbardziej charakterystycznych sopockich miejsc, serce miasta, a co za tym idzie – główne miejsce spotkań.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

ATRAKCJE SOPOTU

Molo i marina

Najdłuższy w Europie drewniany pomost wcina się w morze na długość ponad 511 m. To miejsce rekreacyjnych i zdrowotnych spacerów (stężenie jodu na częściach najdalej wysuniętych w morze jest dwukrotnie większe niż na lądzie). Na końcu molo znajduje się przystań jachtowa, której zadaniem jest także zabezpieczanie pomostu przed zgubnym działaniem fal i wiatru. Marina to miejsce prestiżowych regat oraz centrum żeglarskiego szkolenia dla dzieci. Zimą na Placu Zdrojowym u nasady mola czynne jest lodowisko.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

ATRAKCJE SOPOTU

Krzywy Domek

Jeden z najciekawszych przykładów śmiałej współczesnej architektury. Budynek ten, nawiązujący do rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, szwedzkiego rysownika od lat mieszkającego w Sopocie, to już niemal symbol miasta. Od swojego powstania w 2004 r. jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w kurorcie.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

ATRAKCJE SOPOTU

Dom Zdrojowy

Pierwszy Dom Zdrojowy z salą balową wybudowano w 1824 r. Sale balowe i restauracyjne połączone były z hotelem i kasynem. Podczas działań wojennych w 1945 r. Dom Zdrojowy został prawie całkowicie zniszczony. Obecny budynek oddano do użytku w 2009 r. Znajdują się w nim m.in.: Państwowa Galeria Sztuki, Informacja Turystyczna, Pijalnia Wód Solankowych, restauracje, kawiarnie, galerie.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

ATRAKCJE SOPOTU

Latarnia

W 1975 r. zmodernizowana została kotłownia Szpitala Reumatologicznego, a dymiący komin obudowano i umieszczono na nim źródło światła. Początkowo zasięg wynosił 5 Mm (ponad 9 km). Pełnoprawny status latarni morskiej wieża uzyskała w 1977 r., kiedy to wydłużono zasięg światła do 31,5 km. Obecnie światło sięga do 13 km i formalnie obiekt nie jest już zaliczany do latarni morskich. Wysokość wieży to 30 m.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

ATRAKCJE SOPOTU

Hipodrom

Miejsce międzynarodowych zawodów konnych oraz centrum rekreacji dla mieszkańców i gości. Doskonała bieżnia i malownicze położenie – sąsiedztwo zalesionych wzgórz morenowych i Zatoki Gdańskiej – sytuują go w czołówce tego typu obiektów sportowych. Trybuny są tak ulokowane, że jest to jedyny hippiczny obiekt na świecie z widokiem na morze. Sopocki Hipodrom jest gospodarzem Międzynarodowych Oficjalnych Zawodów w Skokach CSIO*****, wyścigów i wielu innych imprez, nie tylko hippicznych.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

ATRAKCJE SOPOTU

Solanka Sopocka

Wypływa samoczynnie ze Zdroju św. Wojciecha z głębokości 800 m. Jest to 4,4 proc. solanka bromkowa, jodkowa, zawierająca również duże ilości potasu, magnezu i jodu. Rozcieńczona dwudziestokrotnie jest ogólnodostępna w Pijalni Wód Solankowych, znajdującej się w nowym Domu Zdrojowym na III piętrze. Zaś w pięknie odrestaurowanym, kurortowym Parku Południowym na spacerowiczów czekają malownicze fontanny – grzybki, z których wypływa sopocka solanka. Wykorzystywana może być do inhalacji przy przewlekłych schorzeniach zapalnych i alergicznych dróg oddechowych.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

ATRAKCJE SOPOTU

Muzeum Sopotu

Mieści się w zabytkowej Willi Claaszena z 1904 r. Reprezentacyjne pokoje na parterze wraz z dawnym wyposażeniem odtworzone zostały według archiwalnych fotografii z początku XX wieku. Obecnie udostępnione są do zwiedzania jako stała ekspozycja zabytkowych, historycznych wnętrz mieszczańskich. Na piętrze willi znajdują się sale wystaw zmiennych. Muzeum każdego roku prezentuje ekspozycje czasowe poświęcone różnym aspektom dziejów Sopotu.

Hotel Testa - Separator gwiazdki x150

ATRAKCJE SOPOTU

Grodzisko

Pozostałość po istniejącym od VIII do X wieku umocnionym grodzie. Okolona potokami warownia położona jest na zalesionym wzniesieniu, na szczycie którego znajduje się otoczony wałami ziemnymi dziedziniec grodowy. Na Grodzisku znajdziemy pawilon wystawienniczo-edukacyjny, miniskansen, organizowane są tu festyny i spotkania edukacyjne, promujące historię i zabytki kultury wczesnośrednio-wiecznych Pomorzan.

Hotel Testa - Logo white x100
Hotel Testa - Słona Woda Logo white x100
Hotel Testa - Logo white x100

Hotel Testa
ul. J. Kilińskiego 11a
81-772 Sopot